• Reforestaction projekt

    Jedno ekologiczne auto wynajęte przez klienta = jedno drzewo posadzone w Polsce w ramach współpracy z @Reforestaction. To oznacza, że decyzja o zamianie auta napędzanego tradycyjnie na ekologiczne ma jeszcze większy pozytywny wpływ na środowisko! 

    reforestaction

    Rosnące obawy dotyczące zmian klimatycznych sprawiły, że zrównoważony rozwój znalazł się w centrum naszej strategii #ArvalBeyond. Chcemy być liderem zmian w naszej branży i pokazywać, że współczesna mobilność nie musi być oparta na samochodach z silnikami spalinowymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok – nowy projekt, który wspiera lokalną bioróżnorodność i zachęca do energetycznej transformacji flot.

    • Za każdy wynajęty przez klienta samochód elektryczny lub hybrydowy, posadzimy w danym kraju jedno drzewo we współpracy z @Reforestaction.
    • Do końca 2025 roku zamierzamy posadzić ponad 500 000 drzew w krajach, w których działa Arval.
    • W Polsce wsparliśmy już m.in. nasadzenia w Lipuszu na Kaszubach, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył 4,2 tys. hektarów lasu. Co kwartał będziemy sadzić kolejne drzewa.

      Więcej o akcji REFORESTACTION

  • Elektromobilność – współpraca z klientami

    odpowiedzialnosc wobec srodowiska

    Zintegrowana oferta pojazdów elektrycznych

    Arval w Polsce od tego roku wraz z firmami energetycznymi wprowadza oferty mające na celu uproszczenie dostępu do pojazdów elektrycznych dla firm, społeczności lokalnych i osób prywatnych. Nowa oferta zielonej mobilności łączy leasing pojazdów elektrycznych Arval z  instalacją i utrzymaniem punktów ładowania. Stacje ładowania można zainstalować na parkingach firmowych, w centrach miast lub w domach kierowców, a klienci płacą miesięczną opłatę za wynajem, aby skorzystać ze zintegrowanej usługi. Uruchomiona w Belgii w 2019 r., a następnie we Francji, oferta zostanie wdrożona w wielu krajach, w tym we Włoszech, w Holandii i Wielkiej Brytanii.

    Eko wsparcie klientów – SMaRT

    Chcemy ułatwić klientom zmniejszenie śladu węglowego. Dlatego współpracujemy z nimi w celu włączenia celów CSR do strategii floty i lepszego zarządzania emisjami CO2. Poprzez strategiczne partnerstwa opracowujemy pakiety mobilności, które łączą leasing z alternatywnymi formami mobilności.

    Aby pomóc klientom w przejściu na energię na własnych warunkach, Arval wprowadził innowacyjne podejście o nazwie SMaRT (cele zrównoważonej mobilności i odpowiedzialności). Metodologia ta wspiera klientów w przejściu na alternatywną mobilność, jednocześnie zaspokajając potrzeby kierowników flot pod względem zadowolenia kierowcy i całkowitego kosztu posiadania (TCO).

    SMaRT stosuje podejście okrężne w pięciu krokach w celu zdefiniowania i wdrożenia właściwej strategii przejścia energii dla każdego klienta. Bierze pod uwagę wiele czynników, w tym cele CSR klienta, znaczny wzrost floty oczekiwany w ciągu najbliższych trzech lat, zmianę nastawienia do nowych energii i wdrażanie usług telematycznych.

    Cele ekologiczne całej grupy

    4 priorytetowe tematy zidentyfikowane w grupie Arval:

    Promowanie włączenia społecznego młodzieży

    okejka

    Przyspieszenie przejścia na energię elektryczną

    okejka

    Wsparcie inicjatyw przedsiębiorców społecznych

    okejka

    Promowanie i wsparcie lokalnych społeczności

    okejka
  • Polityka środowiskowa

  • Wkład grupy Arval

    odpowiedzialnosc wobec srodowiska

    W Arval dokładamy wszelkich starań, aby zmniejszyć wpływ naszej działalności na środowisko. Optymalizujemy i minimalizujemy podróże służbowe, zachęcamy pracowników do skorzystania z okazji do pracy z domu w ramach wdrożenia nowych metod pracy. Dokładamy starań, aby lepiej gospodarować odpadami i zużytym sprzętem, aby zmniejszyć zużycie papieru i bardziej
    ekologiczną energię. W ramach programu neutralnego węgla BNP Paribas nasz własny ślad węglowy jest kompensowany.

    Dobre praktyki całej grupy

    Arval aktywnie uczestniczy w programie grupy BNP Paribas w celu ograniczenia wpływu na środowisko. Inicjatywa koncentruje się na trzech obszarach: emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnym korzystaniu z papieru i gospodarowaniu odpadami. Wszystkie spółki zależne Arval są zaangażowane na tych trzech frontach i są zgodne z celem Grupy dotyczącym ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 25% w latach 2012–2020. Na przykład budynek Arval
    Netherland w Houten jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki 542 panelom słonecznym, które wytwarzają 127 000 kWh rocznie. Podobnie jak inne kraje nordyckie, polisa samochodowa Arval w Norwegii składa się wyłącznie z samochodów elektrycznych, PHEV lub EV. W Belgii Arval zrównoważył około 5000 ton CO2 od 2008 r. W 2019 r. Arval Polska przeniosła większość swoich klientów na e-fakturowanie, zmniejszając zużycie papieru i wprowadzając
    Zielony certyfikat.

    Ekologiczne działania prowadzone przez pracowników

    Arval dołączył do programu ochrony środowiska uruchomionego przez BNP Paribas Group, który wzywa pracowników do przyczynienia się do zmniejszenia wpływu firmy na środowisko. Pierwsze dwa priorytety to walka z plastikami jednorazowego użytku i promocja zrównoważonej mobilności. Wiele krajów podjęło inicjatywy dotyczące zakazu jednorazowego użycia plastiku. Na przykład w maju 2019 r. Dyrektor generalny Arval Luxembourg wraz z siedmioma dyrektorami zarządzającymi firm BNP Paribas w Luksemburgu zobowiązali się do zakazania plastików jednorazowego użytku do 2020 r. W Arval Polska kubki jednorazowe, plastikowe sztućce i słomki zostały już zakazane. Od 2019 roku na terenie całej firmy wprowadziliśmy zasadę bezwzględnego segregowania odpadów.

    Dzielenie się wiedzą

    Arval, będąc w grupie BNP Paribas, umożliwia swoim pracownikom dostęp do wiedzy całej grupy. Regularnie odbywają się spotkania działów marketingu banku w Polsce oraz Arval Polska, a także przedstawicieli Greenval Polska i innych spółek BNP. Oprócz wymiany doświadczeń coraz częściej dołączamy do inicjatyw banku na poziomie globalnym, a także jednostkowym, umożliwiając pracownikom zaangażowanie w inicjatywy koordynowane przez bank BNP Paribas.

    Rozwija się współpraca z wolontariatem BNP Paribas i wieloma inicjatywami pod hasłem „Bank Zielonych Zmian”. Coraz częściej wszystkie spółki BNP Paribas w Polsce angażują się w pojedyncze akcje koordynowane przez grupę np. 2019 rok „świecimy na niebiesko” – akcja solidaryzowania się z autyzmem, gdzie niebieski to kolor identyfikowany z tym problemem, akcja wspierana przez administratorów budynków spółek BNP.

    onemilionhourstohelp

    Krokiem milowym jest również program 1MillionHours2Help – nowy program wolontariatu pracowniczego dla bardziej integracyjnego i przyjaznego środowisku świata. Ten globalny program solidarności umożliwia wszystkim pracownikom zaangażowanie się w działania solidarnościowe w zakresie czasu pracy.

  • Certyfikat ISO 14001

     zobacz certyfikat przycisk

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.